0
A koronavírus járványt és hatásait még éppen javában elemzik a közgazdászok, de talán kijelenthetjük, hogy ez az év sem kényeztet el minket – már ami a kiszámíthatatlan és negatív változásokat jelenti.
Még februárban elkezdődött az orosz-ukrán háború, amely mind gazdasági, mind politikai és persze társadalmi értelemben is nagyon új helyzetet teremtett. Nyugodtan mondhatjuk, hogy mindannyian újra meg kellett, hogy mutassuk, vajon mennyire is vagyunk rugalmasak, ha változásokról van szó. A gazdasági hatások aztán persze elértek minden szektort és fokozatosan begyűrűztek a más kialakított vagy éppen leszabályozott rendszerekbe is. Jött a nyár, és a rezsicsökkentés csökkentése, amely várhatóan nem csak rövid távon fog hatni az ingatlanpiacra – így természetesen az épületüzemeltetésre is hatással lesz.
Az Orchidea Business Team teljes szolgáltatási palettájáról most az épületüzemeltetést vizsgáljuk meg közelebbről, mégpedig abban az összefüggésben, hogy vajon mit tehet egy üzemeltető, ha a hatékonyság és költségcsökkentés szavak még erősebb értelmet kapnak egyik napról a másikra?
Nézzünk meg néhány olyan folyamatot, amelyhez hozzányúlva, azt átgondolva új minőséget kaphatunk.
Nem szabad elfelejteni, hogy az üzemeltetés költségeinek tervezésekor a hosszú távú tervezés mellett a jelen helyzetben a legfontosabb, sőt az elsődleges kritériummá válik tehát a költséghatékonyság, mint tényező. Sokkal jobban, mint eddig bármikor.
Olyan partnerkapcsolat, amelyben nem merülhet fel az a kérdés, hogy együtt gondolkodunk-e. Éppen ezért fektetünk partnerkapcsolataink ápolására külön energiát. Hosszú távon gondolkodni sokkal többet jelent már nekünk, üzemeltetőknek is, mint akár három évvel ezelőtt.
Mit gondol, Önnek miben tudnánk segíteni az épületüzemeltetésben?